سه شنبه, 21 ارديبهشت 1395 ساعت 21:57
امتیاز
(2 رای)

سرعت گیر به روش نقاشی سه بعدی

سرعت‌گیرها و خطوط عابر پیاده برای کاهش سرعت رانندگان طراحی شده‌اند؛ اما بیشتر افراد این هشدارها را جدی نمی‌گیرند. با این حال، از این پس رانندگان احمدآباد هند نمی‌توانند این هشدارها را نادیده بگیرند.

شهر احمدآباد هند خطوط نقاشی شده روی جاده‌ها را یک مرحله جلوتر برده و از نقاشی‌های سه‌بعدی کمک گرفته است. این نقاشی‌ها از زاویه مناسب همانند موانعی به نظر می‌رسند که خیابان را مسدود کرده‌اند.

یک شرکت مدیریت بزرگراه‌ها در احمدآباد دو هنرمند هندی به نا‌م‌های سومیا پاندیا تاکار و شاکونتالا پاندیا را استخدام کرده تا در نواحی نزدیک به مدارس، خطوط عابر پیاده‌ای با استفاده از نقاشی سه‌بعدی رسم کنند. تاکار در این رابطه می‌گوید: «بسیاری از دانش آموزان از خیابان عبور می‌کردند و امنیت نداشتند؛ زیرا سرعت اتومبیل‌ها در بزرگراه‌ها زیاد است». این هنرمندان با الهام از نقاشی‌های سه‌بعدی خطوط عابر پیاده در چین، خطوط عابر پیاده ۴بزرگراه در مناطق نزدیک مدارس احمدآباد را نقاشی کردند.

از زمان تکمیل این پروژه در از دی ماه ۹۴، مسئولان بزرگراه‌های احمدآباد گزارش داده‌اند که هیچ تصادفی در ۴منطقه خطرناک مذکور اتفاق نیفتاده است. این روش موثر است؛ زیرا از فاصله مناسب راننده موانعی را در میانه بزرگراه می‌بیند که در واقع نقاشی سه بعدی است. راننده سرعت اتومبیل را کاهش می‌دهد و پس از رسیدن به این موانع، متوجه می‌شود که مانعی در کار نبوده و خطوط مذکور نقاشی سه بعدی بوده است. در نتیجه رانندگان ترمز کامل نمی‌گیرند و جریان ترافیک را متوقف نمی‌کنند.

این روش برای جلب توجه رانندگان به سرعتشان در مناطق نزدیک مدارس مؤثر بوده است. تاکار می‌گوید: «این خطوط برای رانندگان خطرناک نیست؛ زیرا متوجه می‌شوند که موانع نقاشی هستند؛ اما هدف جلب توجه رانندگان از طریق این نقاشی‌های سه بعدی است». حتی رانندگانی که شوخ‌طبع باشند، از این نقاشی‌های سه‌بعدی خوششان می‌آید و پس از مشاهده آن، لبخند می‌زنند.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedInاشتراک گذاری در کلوب Instagram

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود.