یکشنبه, 15 آذر 1394 ساعت 10:36
امتیاز
(0 رای)

جا به جایی یک مجسمه یکپارچه یک تنی با صرف کمترین انرژی!

یک مجسمه یک تنی، که توسط دانشجویان انستیتوی تکنولوژی ماساچوست طراحی شده است، با الهام از یک تمدن چند هزار ساله که آثار تاریخی بزرگی را ایجاد نمودند که همچنان انسان های متمدن امروزی را به شگفت وا می دارند، ساخته شد.

این مجسمه، McKnelly Megalith، را می توان با صرف کمترین انرژی چرخاند، کشید و حتی ایستاده نگه داشت. مهندسی پشت پرده این مجسمه حقایقی را آشکار می کند که چگونه ریاضیات و حیله گری می توانند یک همکاری شگفت انگیز را بوجود آورند که می توانسته انسان های ماقبل تاریخ را قادر سازد تا ساختار های غیر ممکنی را بسازند.

این تیم دانشجویی با همکاری براندن کلیفورد (Brandon Clifford)، از استودیوی طراحی مواد، و مورخ معمار مارک جارزومبک (Mark Jarzombek) سرپرستی و هدایت شدند. علاقه دراز مدت آقای کلیفورد چیزی بود که باعث ساخته شدن مجسمه ای شد که هم اکنون در پردیس کمبریج واقع شده است. او می گوید:" آنقدر اطلاعات در تمدن های باستانی نهفته است که ما هنوز به درستی مجهز به ابزار های مناسب برای درک آنها نیستیم."

mojasameh2

این سنگ بزرگ با استفاده از ماشین آسیاب کنی که از لحاظ دیجیتالی قابل کنترل است و می تواند فوم های بزرگ را برای پیش طرح های پروژه ها ببرد، طراحی شد. سپس، این فوم با سیمان آرمه پوشیده شد تا به وزنی که در این آزمایش بدان نیاز بود، برسد. دانشجویان به راحتی می توانند با تکان و تاب دادن این مجسمه بزرگ آن را در چمن ها جا به جا نمایند و یک گروه کوچک از افراد می توانند با استفاده از دستگیره تعبیه شده و یک طناب، با غیر متعادل نمودن این سنگ، آن را به طور ایستاده قرار دهند.

mojasameh3

آقای کلیفورد که به آقای جارزومبک برای ساخت این سنگ در انستیتوی ماساچوست ملحق شده بودند، ابراز داشتند: "یک حس شادی و وصف ناپذیری بوجود آمد وقتی این سنگ در نهایت به حالت ایستاده قرار گرفت. این سنگ بیش از یک ماشین وزن دارد ولی همچنان می توانید با یک انگشت آن را تکان دهید." این پروژه بر روی تخصص ترکیب شده این دو مرکز داشت تا بفهمند چگونه ساختار های قدیمی با این چنین پیشینه ای، تا این حد با هم تطابق داشتند، در حالی که امروزه نیازمند سطح دانش بالایی برای انجام آن ها هستیم.

mojasameh4

مترجم: اسماعیل روستایی

inhabitat

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedInاشتراک گذاری در کلوب Instagram

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود.