پنج شنبه, 13 مهر 1396 ساعت 11:53
امتیاز
(0 رای)

سبد میوه خودتان را بسازید!

با استفاده از موادی ساده و با صرف اندکی وقت این سبد کاربردی و زیبا را بسازید و برای خودتان نگه دارید، یا هدیه‌اش دهید! روش کار ساده و هیجان انگیز است!

همه ما سبدهایی چوبی در خانه داریم که حالا دیگر کهنه و قدیمی شده اند و دل را می‌زنند! اما دور انداختن این سبدها هم فکر خوبی نیست. اولا که آنها را تقریبا گران تهیه کرده ایم و بعد هم آنها هنر دست هنرمندان با استعدادی هستند. بهترین کار این است که از این سبدها برای درست کردن وسیله‌ای مدرن تر و زیبا استفاده کنیم! پس آنها را دوباره نو می‌کنیم و سبدی که در آخر کار خواهیم داشت برای نگهداری میوه، نان، شیرینی و … مناسب است. حتی می‌توانید چندتا از آنها را درست کنید و به وسیله میخ به دیوار وصل‌شان کنید تا دکوری بی‌مانند به وجود آورند!

چه چیزهایی نیاز داریم؟

  • سبدی کاسه مانند ( اگر سبد بدون دسته باشد بهتر است)
  • رنگ اکرلیک به هر رنگی که می‌خواهید (پیشنهاد می کنم از رنگ‌های نارنجی، آبی کم رنگ و صورتی استفاده کنید)
  • قلم مو
  • طرح . یک الگو را به دلخواه از اینترنت پرینت کنید و آن را ببرید و یا طرح دلخواه خودتان را بکشید
  • نوار چسب
  • نخ قیطانی یا بند رخت کتانی به مقدار لازم
  • قلم موی تخت کوچک
  • چسب حرارتی

شروع کنیم!

مرحله اول – قیطانی را بچسبانید یا تمام سبد را رنگ کنید!

 

برای اینکه بافت سبد زیبای جنوبی‌تان (یا شمالی!) حفظ شود، نوار قیطانی یا بند رخت کتانی را دور تا دور سبد به طور مارپیچی بپیچید. مانند عکس‌های پایین یک سر نوار را بگیرید و از لبه سبد شروع کنید. نقطه‌ای از لبه سبد را چسب حرارتی بزنید و یک سر نوار را به آن بچسبانید. اجازه دهید اندکی خشک شود سپس چسب حرارتی را کم کم و به حالت مارپیچ روی سبد بریزید و نوار را بلافاصله روی آن بکشید و بچسبانید. کار را آرام و با حوصله انجام دهید تا منظم در بیاید. به همین ترتیب داخل سبد را هم با نوار قیطان بپوشانید. حالا اجازه دهید داخل سبد خشک شود.

سبد را برگردانید و قسمت بیرونی آن را هم با قیطان و چسب حرارتی بپوشانید. برای پوشاندن پشت سبد هم از لبه‌ها شروع کنید. حالا اجازه دهید کل سبد خشک شود.

  

همچنین می‌توانید به جای پوشش با نخ قیطانی، سبد را رنگ کنید. برای این کار از رنگ‌های کم رنگ و زمینه‌ای مانند قهوه‌ای مایل به زرد، سفید استخوانی یا سفید، استفاده کنید. هر چه رنگ پس زمینه سبد روشن تر باشد، سبدتان بیشتر جلب توجه می‌کند. برای رنگ کردن سبد ابتدا داخل آن را رنگ کنید، اجازه دهید خشک شود و بعد آن را وارونه کنید و درونش را هم رنگ بزنید.

مرحله دوم – طرح‌ها

 

برای اینکه سبدتان حالتی سنتی و محلی بگیرد، از طرح‌های اشکال هندسی برای تزئینش استفاده کنید. همانطور که گفتیم طرح‌ها را بکشید یا از اینترنت پرینت بگیرید. همچنین اگر دستی بر آتش هنر دارید، بدون استفاده از الگو، خودتان روی سبد نقاشی کنید!

بعد از پرینت گرفتن طرح‌ها جاهایی که نیاز است جدا شود را به وسیله قیچی ببرید. اگر نیاز است از هر طرح بیشتر از یک عدد داشته باشید.

مرحله سوم – رنگ آمیزی طرح‌ها

   

اگر از الگو استفاده می‌کنید، آنها را به کمک نوار چسب روی سبد فیکس کنید و سپس اقدام به رنگ آمیزی کنید. مانند شکل!

خب حالا رنگ‌هایی که انتخاب کرده اید را بیاورید و قلم موتان را در رنگ فرو کنی و به آرامی شروع به رنگ آمیزی داخل الگو کنید. برای اینکه کار تمیز دربیاید و لبه‌ طرح‌ها کج و کوله نشوند، در هر بار، مقدار کمی رنگ با قلم مو بردارید. یعنی قلم موتان باید اندکی حالت خشکی داشته باشد(از رنگ خیس نشده باشد). طرح‌تان را چند بار رنگ بزنید تا پر رنگ و جذاب شود!

   

اگر می‌خواهید برای تزیین سبدتان از ۲ الگو استفاده کنید، ابتدا اجازه دهید رنگ طرح اول خشک شود، الگوی اول را بردارید، سپس الگوی دوم را قرار دهید و رنگ آمیزی کنید.

مرحله چهارم – بافت دروغین بزنید!

اگر می‌خواهید طوری به نظر برسد که انگار طرح‌ها بر سبدتان بافته شده اند، قلم موی تخت را بردارید و آن را به طور مورب از لبه طرح‌ها، روی سبد بکشید. مانند تصویر.

از این سبد زیبا به عنوان ظرف میوه و یا برای تزئین خانه‌تان استفاده کنید!

     

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedInاشتراک گذاری در کلوب Instagram

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود.