شنبه, 21 آذر 1394 ساعت 18:41
امتیاز
(1 رای)

خلق آثار هنری شگفت انگیز بر روی برف

رنگ های اکریلیک، روغن و آب رنگ را همگی فراموش کنید؛ تعدادی کار های هنری بسیار شگفت انگیز با بکارگیری یکی از اجزای موقتی طبیعت: برف.

 آقای سیمون باک (Simon Beck)، اولین هنرمند برف جهان، با استفاده از تنها یک قطب نما، کفش های مخصوص برف و مقدار صبر و حوصله ای که تعداد اندکی از ما از آن برخوردار هستند، روز های متمادی را صرف درست نمودن آثاری هنری بر روی برف می نماید. آخرین کار های شگفت آور او، که برای فیلم Drakony  در ایالت  یاکوتسک در سیبری است، یک اژدهای بزرگ در حال مبارزه است.

برای ساخت این چنین آثار هنری، آقای باک ابتدا با یک تصویر هندسی بر روی یک کاغذ کار خود را شروع می نماید که اغلب توسط یکی دیگر طراحی شده است، و از آن برای یافتن بهترین راه ساختن آثارش در برف استفاده می کند. وقتی که او به محل مورد نظر برای طراحی کارش بر روی برف رسید، او  از هیچ چیز جز یک قطب نما و کفش های مخصوص برف – و برخی مواقع از مقداری نخ و نوار اندازه گیری – برای کشیدن تصاویر استفاده نمی کند که بعدا با گام برداشتن در آنها، تصاویر را خلق می کند. یک طرح خوب معمولا می تواند تا ده ساعت کار در برف به طول انجامد، که یعنی، اگر که او خسته نباشد، تا تاریکی شب مشغول به کار کردن است.

همانند الگوهای بوجود آمده در مزارع گندم، آثار هنری خلق شده بر روی برف نیز از نزدیک جلوه ای گیرا ندارند. اما تصاویر هوایی از کار های آقای باک شکل های هندسی بسیار زیبایی را رونمایی می کند که تنها با ایده کاری که برای ساخت آن صرف می شود، جالب تر به نظر می رسند.

اولین کار آقای باک تنها یک بهانه برای تمرینی کوچک بود. اما بعد از یک پیشرفت کند و حتی سر و کله زدن با پلیس، او تصمیم گرفت که این کار را با جدیت بیشتری دنبال کند.

او ابتدا یک نقشه ساز برای جهت یابی بود ولی به خاطر پاهایش نمی توانست به اندازه کافی درآمد داشته باشد، بنابراین در عوض، او تصمیم میگیرد تا کار های هنری با استفاده از برفش را بسازد و از آنها عکس بگیرد تا بلکه بتواند آنها را بفروشد.

آقای باک به تازگی کتابی پر از آثار خارق العاده اش را منتشر نموده که آن را، به طور مناسبی، هنر برف نامیده است و در وبسایتش در دسترس عموم قرار دارد.

http://snowart.gallery

مترجم: اسماعیل روستایی

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedInاشتراک گذاری در کلوب Instagram

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود.