یکشنبه, 17 آبان 1394 ساعت 15:58
امتیاز
(3 رای)

حراج گیتار آکوستیک جان لنون

گیتار آکوستیکی که جان لنون با آن بسیاری از مشهورترین آهنگ‌هایش را ضبط کرده بود، در یک حراجی به قیمت 2.4 میلیون دلار به فروش رسید.

یک خریدار ناشناس در حراجی جولین گیتار گیبسون مدل J-160E جان لنون را خریداری کرد. به گفته مسئولان حراجی جان لنون چیزی در حدود یک سال از این گیتار استفاده کرده و پیش از گم شدن آن در جریان یک کنسرت در سال 1963 گیتار را به جرج هریسون دیگر عضو گروه «بیتل‌ها» داده بود.

این گیتار برای مدتی در حدود 50 سال مفقود بود تا اینکه سرانجام سال گذشته در مالکیت یکی فرد از اهالی کالیفرنیا به نام جان مک‌کاو  پیدار شد. جان مک‌کاو این گیتار را سال 1960 به قیمت 275 دلار خریداری کرده بود، او زمانی به ارزش تاریخی این گیتار مشکوک شد که در یک مجله گیتاری مشابه با گیتار خود در دستان جرج هریسون نوازنده سرشناس گروه «بیتل‌ها» دید.

پس از آن بود که تائید اصالت این گیتار به متخصصان سپرده شد و کاشف به عمل آمد که این همان گیتاری است که دهه شصت برخی از مشهورترین آهنگ‌های «بیتل‌ها» با آن نواخته شده است.

در حراجی شنبه علاوه بر این گیتار درامی که در اجرای معروف گروه «بیتل‌ها» در برنامه «اد سالیوان» از آن استفاده می‌شد، نیز به قیمت 2.1 میلیون دلار به فروش رسید.

منبع : آسوشیتدپرس

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedInاشتراک گذاری در کلوب Instagram

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود.