شنبه, 07 شهریور 1394 ساعت 17:03
امتیاز
(2 رای)

دیوارهای این آپارتمان متحرک است

نسل جدیدی از آپارتمانها در استرالیا ساخته می شود که دیوارهایشان متحرک بوده و ساکنان آنها می توانند به دلخواه خود ضمن تغییر ساختار درونی از کمترین فضاها بهترین استفاده را کنند.

تهیه مکان مناسب برای زندگی همواره متأثر از دو فاکتور اساسی بوده است: فشردگی فضا و محدود بودن منابع مالی.

این مشکلات طراحان و معماران در استرالیا را بر آن داشته تا در قالب پروژه ای موسوم به New Convertible Spaces، آپارتمانهایی ارایه کنند که مهمترین ویژگی آنها متحرک بودن دیوارهایشان است.

بدین ترتیب ساکنان این خانه ها می توانند به دلخواه خود بر متراژ اتاق خوابها افزوده و همزمان فضای نشیمن و پذیرایی را محدودتر کنند.

همچنین این امکان وجود دارد که تعداد اتاق خوابها را تغییر داده و از فضای انباری نیز کاسته و یا بر حسب نیاز به آن افزوده گردد.

اگرچه در گذشته ایده های مشابهی ارایه شده است اما در پروژه New Convertible Spaces این امکان منحصربفرد نیز وجود دارد که از مبلمان لوکس نیز استفاده شود.

نخستین نمونه از این نوع آپارتمانها در حومه ملبورن و با بهره گیری از مرغوب ترین مصالح ساختمانی ساخته شده است.

در چنین آپارتمانی و در طول روز دیوارها در موقعیتی قرار می گیرند که فضای آشپزخانه و نشیمن وسیع تر باشد. در عین حال برای چنین فضایی ایده های خلاقانه ای نیز در نظر گرفته شده است، از آن جمله میز آشپزخانه متحرک و قابل تاشدن تا تنها در مواقع لزوم به کار گرفته شود.

تخت خوابی که برای اتاق خوابهای این خانه در نظر گرفته شده از نوع تاشو هستند که در مواقعی که نیازی به آنها نیست در دل دیوار جای می گیرند.

چنین آپارتمانهایی از ۲۹۷هزار دلار آغاز و تا ۳۲۵هزار دلار قیمت دارند.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedInاشتراک گذاری در کلوب Instagram

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود.